عکس نوشته: جایگاه مشتری، صنعت خدمات و گردشگری، عباس برزگر، کار آفرینی، فرمول موفقیت

عکس نوشته: جایگاه مشتری، صنعت خدمات و گردشگری، عباس برزگر، کار آفرینی، فرمول موفقیت


گروه: جعبه ابزار مدیریت نوین
تاریخ درج: 1394/08/24
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 2001

بعد از معرفی کار آفرین ارزنده حوزه ی گردشگری جناب آقای عباس برزگر در برنامه ی ماه عسل امسال، مطالب زیادی در خصوص تحلیل عملکرد ایشان..

تصویر عباس برزگر کار آفرین نمونه گردشگری/ عکس نوشته / گردشگری / مشتری مداری


موضوع عکس نوشته :جایگاه مشتری، صنعت خدمات و گردشگری، عباس برزگر، کار آفرینی، فرمول موفقیت

 

شرح عکس نوشته :
 
بعد از معرفی کار آفرین ارزنده حوزه ی گردشگری جناب آقای عباس برزگر در برنامه ی ماه عسل امسال، مطالب زیادی در خصوص تحلیل عملکرد ایشان در حوزه ی کاری و دلایل موفقیت ایشان توسط صاحب نظران به رشته ی تحریر در آمد .
برخی موفقیت آقای برزگر را دلیل بر خوش شانسی وی می دانستند و برخی دیگر بزرگ نمایی زیاد در نحوه ی عملکرد ایشان را مورد نقد و بررسی قرار داده بودند .
متاسفانه این عادت عموم ما ایرانی هاست که همیشه برای موفقیت به دنبال نسخه های سهل الوصول و سریع می گردیم و حتی اگر شاهد موفقیت فرد دیگری از این جامعه و اجتماع باشیم، آنرا به عواملی نظیر شانس، خوش اقبالی و .. مرتبط می دانیم !
بنده به صورت کاملا گذرا و اتفاقی بیننده ی آن قسمت از برنامه ی ماه عسل بودم که جناب برزگر در آن برنامه داشت از تجربیات خود و دلائل موفقیتش در کار به زبان بسیار ساده و گویا حرف می زد. و شاید بهترین جمله ای را که می شد در آن چند دقیقه مشاهده ی برنامه و حرف های ایشان شنید و فهمید و آویزه ی گوش قرار داد همین جمله ای باشد که سوژه ی عکس نوشته ی دهم جعبه ابزار مدیریت نوین شد تا در خلال تحلیل آن به یکسری مطالب مفید و کاربردی در این حوزه بپردازم .
قبل از تشریح باور ایشان به اصل مشتری مداری که شاه کلید موفقیت ایشان و بسیاری از کار آفرینان مطرح در حوزه های مختلف کسب و کار است، لازم می بینم به این مساله بیشتر بپردازم که آیا واقعا شانس یا همان فرصت های ناب تا چه میزان در موفقیت افراد تاثیر گذار است و اینکه آیا واقعا در معرض شانس قرار گرفتن و مواجه شدن با آن به تنهایی میتواند هر فردی را به موفقیت برساند یا خیر ؟!
به طور کلی و به اعتقاد من موفقیت را می توان حاصل این فرمول ساده دانست :

 

موفقیت = مواجه شدن با یک فرصت ناب و یا خلق آن + داشتن ظرفیت درک فرصت ها و رسیدن به مرحله ی لیاقت بهره مندی و بهره برداری از این فرصتها
 
فرصت ها یا به تعبیر عامیانه تر آن شانس، برای بسیاری از افراد در گذر زمان به وجود می آید اما اینکه آیا ما به مرحله ی دریافت آن رسده ایم ولایق پذیرش این شانس و فرصت هستیم یا خیر ، مساله ایست که بین افراد خود ساخته و توانمند با افراد تقدیر گرا و خود فریب تمایز جدی ایجاد می کند .
اینکه فردی مثل جناب عباس برزگر که به قول خودش تنها چند کلاس سواد خواندن و نوشتن دارد با عملکردش و داشتن ظرفیت مواجهه با یک شانس و فرصت برای خود فرصت های صد چندان را خلق می کند، به بسیاری از اساتید حوزه ی مدیریت و فعالان عرصه ی کسب و کار در عمل درس های فراوانی می آموزد، جای تامل دارد. متاسفانه هنوز هم شاهد این هستیم که بسیاری از صاحبان کسب و کار در کشور و حتی صاحب نظران حوزه ی مدیریت و بازاریابی با استناد اشتباه به یکسری مفاهیم نظیر اینکه همیشه حق با مشتری نیست ! و .. نقش و جایگاه کلیدی مشتری در کسب و کار را نادیده می گیرند و صرفا با نقل قول های خالی از تدبیر و بینش سعی در انتقال نظریاتی دارند که مطرح کردن آنها در جامعه ی صنعتی ما تبعات بسیاری خواهد داشت چرا که هنوز مسیر طولانی را در تثبیت مفاهیم اولیه علم مدیریت پیش رو داریم و فرهنگ مشتری مداری آنطور که در کسب و کارهای ما باید نهادینه نشده و به یک فرهنگ تبدیل نشده است .
اما فردی مثل آقای عباس برزگر در عمل آموختنی های بسیاری را به ما می آموزد. اینکه به جای حرف زدن در عمل برای مشتری ارزش خلق کنیم ..
بی شک موفقیت های ایشان در آینده نه چندان دور ، سوژه ی بسیاری از پایان نامه ها و مقالات و تحقیقات علمی خواهد شد و باز عده ای سعی خواهند کرد ساده ترین و در عین حال پر محتوا ترین استراتژی ایشان را در کسب موفقیت در کارش را ، قلم فرسایی کنند و با مدل های پیچیده و مختلف به اثبات و یا رد آن بپردازند .
امری که نه نیاز به تحلیل و بررسی خاص دارد و نه برای رد و یا قبول آن نیازمند بحث و مناظره ی زیاد هستیم ..
موتور محرک هر کسب و کاری مشتری است و بهترین روش برای تقویت سود آوری در کسب و کار هم خلق ارزش برای مشتری و ساختن خاطره ای خوشایند برای اوست . به نحوی که لذت بازگو کردن این خاطره توسط مشتریان برای اطرافیانشان ، مشتریان بی شمار زیادی را برای شما به ارمغان آورد .
 
هاشم راعی / مشاور و مدرس مدیریت

 

مطالب مرتبطی که خواندن آنها را به شما توصیه می کنم :

 مطلب: یک کار آفرین کوچک

مطلب: ویژگی های مدیران کار آفرین

مطلب: برندینگ به روش شرکت های هواپیمایی ایران!

عکس نوشته: مشتری، مشتری مداری، جایگاه واقعی مشتری در کسب و کار

مطلب: تبلیغات اخلاق مدار، تبلیغات اخلاق ندار

مقاله: روش تبدیل مشتریان به طرفداران دو آتشه و وفادار

مطلب: الگویی مناسب در جلب رضایت مشتری و تبلیغات

بستن http://www.hashemraei.com/analysis/management/جعبه-ابزار-مدیریت-نوین/عباس-برزگر.html
13 توصیه به دیگران
نظرات بینندگان
نظر شما:
* نام:
* آدرس ایمیل:
آدرس سایت:
* متن نظر:
* کد امنیتی:
نام شما:
ایمیل مقصد: