عکس نوشته: برند، سرمایه ی اجتماعی، اعتبار برند، برند شخصی

عکس نوشته: برند، سرمایه ی اجتماعی، اعتبار برند، برند شخصی


گروه: جعبه ابزار مدیریت نوین
تاریخ درج: 1395/04/04
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1287

از همین لحظه برای سرمایه گذاری  به روی برند شخصی و سازمانی خود حساب اعتباری ویژه ای در ذهن مخاطبین خود باز کنید و سرمایه ی خوش نامی خودتان را

عکس نوشته مدیریتی در باره برند ، برند پول نقدی است که همیشه در جیب شماست چه در حوزه ی فردی و چه در حوزه ی کسب و کار /  هاشم راعی جعبه ابزار مدیریت نوین


موضوع عکس نوشته : برند، سرمایه ی اجتماعی، اعتبار برند، برند شخصی

شرح عکس نوشته :

برند پول نقدی است که همواره در جیب شماست ، چه در حوزه ی فردی و چه در حوزه ی کسب و کار - هاشم راعی

برای هر کس ممکن است که این مساله پیش آمده باشد که به دلیل یک تنگنای مالی بخواهد از یک دوست، همکار یا افراد فامیل کمک مالی درخواست کند و یا در معرض این درخواست قرار بگیرد . و یا شرکتی که بخواهد از ذینفعان و شرکای تجاری و سهام داران خود کمک مالی و یا مهلت پرداخت مالی درخواست نماید . آنچه که بعد از مواجهه با درخواستی اینچنینی در ذهن ما شکل می گیرد اینست که آیا هویت و شناسه و یا همان برند این فرد حقیقی یا حقوقی ، تا چه میزان ارزشمند است و تا چه میزان توانسته با عملکرد خود ارزشمند به نظر برسد .


اعتبار هر فرد یا سازمان در نگاه مخاطبین و ذینفعان خود نمونه ی بارزی از اعتبار و ارزش برند آن فرد و یا سازمان است که می تواند در تنگناهای مختلف منجر  به تبدیل شدن به ارزش مالی و یا اعتباری گردد.


اگر داستان خواستگاری کردن از دختر بیل گیتس را خوانده باشید می بینید که می توان با استفاده از اعتبار برند دیگران به نوعی سرمایه برای خود اندوخت که البته باید به این مهم توجه داشت که باید ظرفیت پذیرش آن را در خودمان ایجاد کرده باشیم.
پیش تر در گفتگویی با یکی از دوستان  با عنوان آیا آموزش منجر به آگاهی می شود در خصوص نزدیک شدن به پایان دوره ی مدرک گرایی در جامعه ایرانی مطلبی نوشته بودم و به واقع به این مهم باور دارم که دهه ی اخیر دهه ی پایانی عصر مدرک گرایی در ایران است و آنچه که از اکنون وجودش ملموس می نماید وجود تخصص های ارزنده و قابل اعتماد می باشد .

دیگر به صرف  داشتن فلان مدرک دکترا یا .. از فلان دانشگاه نمی  توان سکان هدایت شرکت ها و سازمان ها را به دست افراد بدون تجربه و مهارت سپرد . این تخصص گرایی چنانچه با فاکتور خلاقیت ، تلاش و پشتکار و هوشمندی افراد توام گردد، برند و هویت ارزشمندی از این افراد در ذهن مخاطبشان به جای خواهد گذارد. آنچه که می توان از آن به عنوان سرمایه ی اجتماعی یاد کرد.

این مدل قابل تعمیم به شرکت ها و سازمان ها نیز می باشد.هر چه عناصر اشاره شده در فرد یا سازمان قوی تر باشد بازتاب آن در ذهن مخاطبین و ذینفعان فرد و سازمان بیشتر خواهد بود و این همان ارزش برند و نقش درآمد زای آن می  باشد.
وفاداری به برند امروز به عنوان اصلی ترین سرمایه ی شرکت های بزرگ و افراد صاحب نام به حساب می آید. تصور کنید یک فرد متخصص و خوش نام در زمینه ی کاری خاصی مثل علوم فنی و مهندسی شناخته می شود. اگر این فرد بنابر دلایلی تمام دارائی های ملموس خود را از دست بدهد ، به کمک اعتبار و ارزشی که در ذهن مخاطبین خود دارد در ظرف مدت کوتاهی می  تواند از این اعتبار آنچه را که به عنوان دارائی ملموس از دست داده را مجددا به دست آورد .
این اعتبار و ارزش یک شبه بدست نیامده و اتفاقی نبوده است. قطعا آن فرد خوش نام برایش زحمات زیادی کشیده تا از اصلی ترین سرمایه اش که همان پرسونال برند یا هویت و شناسه ی فردی اش است محافظت کند.

از اینروست که می  گوییم برند پول نقدی است که همیشه در جیب شماست . نکته ی قابل توجه اینکه این پول نقد بصورت اعتباری و غیر ملموس است .مثل اینکه شما هر زمانی که اراده کنید بتوانید به یک بانک مراجعه کنید و مبلغ مورد نظرتان را دریافت نمایید.


برند خوش نام ،در شکل های مختلف آن از این تعبیر  پول نقد برخوردار است .از برندینگ مکانی و ملی گرفته تا سطح برندینگ فردی و تجاری. از اینروست که نقش و جایگاه برند به عنوان یک ارزش واقعی و بلند مدت در ذهن بسیاری از افراد نقش بسته و برای تقویت آن تلاش می کنند .

پس از همین لحظه برای سرمایه گذاری  به روی برند شخصی و سازمانی خود حساب اعتباری ویژه ای در ذهن مخاطبین خود باز کنید و سرمایه ی خوش نامی خودتان را جدی بگیرید.

هاشم راعی /مشاور و مدرس مدیریت

 

 

مطالب مرتبطی که خواندن آنها را به شما توصیه می کنم :

مقاله: برند و شناسه شهری (urban branding) شهر مشهد

مطلب: ارتقاء و بهبود برند فردی با استفاده از تکنیک SWOT

مطلب: تبلیغات اخلاق مدار، تبلیغات اخلاق ندار

عکس نوشته: برند، برندینگ، مدیریت برند، نام تجاری، مثال و تعاریف

مطلب: برندینگ به روش شرکت های هواپیمایی ایران!

مطلب: متن مصاحبه اینجانب در خصوص برندینگ شهری تهران

دوره آموزشی برندینگ و هویت تجاری

بستن http://www.hashemraei.com/analysis/management/جعبه-ابزار-مدیریت-نوین/برند-شخصی.html
12 توصیه به دیگران
نظرات بینندگان
نظر شما:
* نام:
* آدرس ایمیل:
آدرس سایت:
* متن نظر:
* کد امنیتی:
نام شما:
ایمیل مقصد: