عکس نوشته : انقلاب مدیریتی، انقلاب تکنولوژیک

عکس نوشته : انقلاب مدیریتی، انقلاب تکنولوژیک


گروه: جعبه ابزار مدیریت نوین
تاریخ درج: 1394/01/24
نویسنده: مدیر سایت
منبع: هاشم راعی
تعداد بازدید: 1711

با مرور تاریخچه ی تحولات صورت گرفته در دنیای مدیریت طی یک قرن اخیر، شاید تصور اولیه مان این باشد که..

 

عکس نوشته های مدیریتی/ برایان تریسی / انقلاب تکنولوژیک / انقلاب صنعتی /انقلاب مدیریتی /پيشرفت هاي امروز ما قبل از اينكه مديون انقلاب تكنولوژيك باشد مديون انقلاب مديريتي بوده است.


موضوع عکس نوشته : انقلاب مدیریتی، انقلاب تکنولوژیک

 

شرح عکس نوشته :

با مرور تاریخچه ی تحولات صورت گرفته در دنیای مدیریت طی یک قرن اخیر، شاید تصور اولیه مان این باشد که روند تحولات مدیون انقلاب تکنولوژیک و محصول نو آوری های صورت گرفته در دنیای تکنولوژی باشد. در قرن اخیر ما شاهد هر چه صنعتی تر شدن جوامع بوده ایم.
به راستی پیشرفت های صورت گرفته در تمامی عرصه ها نظیر فناوری اطلاعات، صنایع هوا و فضا ، شکافت اتم، ظهور اینترنت، توسعه شبکه های مجازی و .. که همه و همه حاکی از در نوردیدن محدودیت های زمانی و مکانیست، محصول چیست؟
برای پاسخ به این پرسش باید به این نکته اشاره نمود که انقلاب تکنولوژیک خود محصول عواملی دیگر است و به تنهایی نمی توان این معلول را باعث ایجاد رشد و تحول دانست.
آنچه که در طی یک قرن اخیر به مدد پیشرفت های صورت گرفته در دنیای ارتباطات و اطلاعات شاهدش بودیم، روند رو به تکامل دانش بشری، من جمله دانش و خرد مدیریتی در کل دنیاست. از سبک مدیریت تیلوری گرفته تا ظهور مکاتب انسانی در دنیای مدیریت و رویکرد سیستمی و کل نگر و در آخر هم سبک و متد مدیریت اقتضایی، همه و همه باعث گردیده تا با تکامل علم و هنر مدیریت بتوانیم استفاده بهینه تری از منابع محدود برای غلبه بر خواسته ها و نیازهای نا محدود جامعه بشری داشته باشیم.
شاید در اینجا ذکر دو جمله ی معروف از دو اندیشمند و فیلسوف معاصر خالی از لطف نباشد:
" بزرگترین کشف قرن حاضر اینست که انسان می تواند با تغییر ذهنیت خود زندگی خود را تغییر دهد " ویلیام جیمز شاعر وفیلسوف آمریکایی
این جمله ی ارزشمند در دنیای مدیریت نیز قابل تعمیم است. بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کار اشتباها بر این باور دارند که صرف پرداختن به تکنولوژی سخت و تجهیز خطوط تولید و عملیات خود می توانند شاهد تحولات چشم گیر و سودمند در سازمان خود باشند. اما آنچه که کمتر به آن توجه می شود لزوم پرداختن به تکنولوژی نرم یا همان تحول در نگرش و باور های جاری ماست. چراکه مرکز تحول و دگرگونی در انسان وکلیه سیستم های انسان محور نظیر شرکت ها و سازمان ها، تغییر ومدیریت نگرش وباورهاست، " تا مغزها تکان نخورد هیچ چیزی تکان نخواهد خورد.دکتر شریعتی

 هاشم راعی /مشاور و مدرس مدیریت

 

مطالب مرتبطی که خواندن آنها را به شما توصیه می کنم :

کارگاه آموزشی راز تحول و دست یابی به خلاقیت و نوآوری فردی و سازمانی

مقاله: نقش مدیریت دانایی در ارتقای نوآوری نسل جدید تحقیق و توسعه

دوره آموزشی مهارتهای مدیریت و سرپرستی

مطلب: فرهنگ سازمانی و ارزشهای شرکت تویوتا

مطلب: جملاتی که مدیران باید از گفتن آن اجتناب کنند.

مطلب: 15 سئوال مهم در مصاحبه ي شغلي

مطلب: ده نکته برای ایجاد تاثیر خوب بر روی همکاران

 

 

دریافت جدیدترین مطالب سایت از طریق ایمیل:

لینک عضویت در خبر نامه

بستن http://www.hashemraei.com/analysis/management/جعبه-ابزار-مدیریت-نوین/انقلاب-مدیریتی.html
8 توصیه به دیگران
نظرات بینندگان
نظر شما:
* نام:
* آدرس ایمیل:
آدرس سایت:
* متن نظر:
* کد امنیتی:
نام شما:
ایمیل مقصد: