مطلب: اولین دستخط

مطلب: اولین دستخط


گروه: دست خط
تاریخ درج: 1392/06/07
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1577

شاید در زندگی همه ما لحظاتی پیش آمده باشد که در خلوت و تنهایی بنشینیم و صفحات کتاب زندگی خود را ورق زده و مرور کنیم و...

شاید در زندگی همه ما لحظاتی پیش آمده باشد که در خلوت و تنهایی بنشینیم و صفحات کتاب زندگی خود را ورق زده و مرور کنیم. به مسائل و مشکلاتی که در مسیر زندگی با آن مواجهه شدیم بیندیشیم. به فرصتهای از دست رفته به اینکه اگر فلان اتفاق در مسیر زندگی من می افتاد یا نمی افتاد . چنین می شد و چنان میکردم و اگر ..
 
ذهن برخی از ما پر شده از توهم اما و اگر های بی پایه و اساس و در این میان انگشت اتهام آشنایی هم داریم تا در اغلب موارد به سمت دیگران و محیط بیرونی خود نشانه بگیریم.
به عنوان فردی که خود به نوعی با این مساله بصورت شخصی مواجهه بوده ام، به تجربه و تحقیق دریافتم که در مسیر رشد و تعالی انسان ،هیچ مانعی بزرگتر از مانع فکری که خود فرد ممکن است برای خودش ایجاد کند نیست!
 
به فرموده صائب تبریزی :
چون هر چه می رسد به تو از کرده های توست
جرم فلک کدام و گناه زمانه چیست؟
 
از اینرو ،با درک و شناسایی دقیق این موضوع و مطالعه و تحقیق زیاد در این زمینه و به مدد عنایت ازلی و ابدی حضرت حق ، سعی خواهم نمود در خلال برگزاری دوره های آموزشی که توسط این حقیر تهیه و برگزار می گردد بر این نکته تاکید نمایم که :
 
میان عاشق و معشوق هیچ حائل نیست
تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز
 
تا دریابیم که اگرانسان در مسیر زندگی به اصل و ذات جوهره ی وجودی خود که همان روح پاک خداوندیست پی ببرد و از سرچشمه زلال معرفتش بی واسطه سیراب گردد، هر انسانی میتواند آن کند که مسیحا میکرد. ان شاء اله
 
هاشم راعی

 

دریافت جدیدترین مطالب سایت از طریق ایمیل:

لینک عضویت در خبر نامه

بستن http://www.hashemraei.com/analysis/handwriting/hand-write1.html
15 توصیه به دیگران
نظرات بینندگان
بیتا : 1392/06/13
0
9

یک شمع روشن می تواند هزاران شمع خاموش را روشن کند و ذره ای از نورش کاسته نشود … امیدوارم بتونیم شمعی باشیم که هزاران شمع رو روشن کنیم...اینجوری اطراف خودمون هم روشنتر میشه...

با تشکر از ارسال نظر شما دوست عزیز

titi : 1392/09/03
0
3

آئینه باش و یکی را هزار خواه.....

با تشکر

آزاده : 1392/12/14
0
3

باشه هرچی شما بگین. فقط ببخشید مشتری نباشیم از این اس ام اس های شنبه برامون نمیفرستین دلمون واشه. دلتنگ گاه گاهت

سلام.. ممنونم از ابراز لطفی که به من دارید.. بله حتما ارسال میکنم خدمتتون.. رابطه برادر و خواهر فراتر از هر چیز دیگه ای باید باشه..

روبه راه سعادت باشی خواهرم..

نظر شما:
* نام:
* آدرس ایمیل:
آدرس سایت:
* متن نظر:
* کد امنیتی:
نام شما:
ایمیل مقصد: